Längst ut på piren i Donsö hamn mitt i Göteborgs södra skärgård hittar du Isbolaget, en skärgårdskrog i härliga magasinslokaler. Det är lätt att ta sig hit med skärgårdsbåten från Saltholmen (15 min båtresa), och om du kommer med egen båt går det fint att lägga till i gästhamnen.
Sommartid erbjuder vi vår à la carte meny samt enklare förtäring såsom kaffe med smarriga bakverk.
Under hela året serverar vi vår populära Dagens Lunch varje vardag och ordnar events och serverar a la carte meny vissa helger. Vi erbjuder också smörgåstårtor och fantastiska bufféer för catering.
Boka gärna vår unika lokal för fest, konferens eller bröllop. Vi kan ta emot upp till 120 personer.
Vi arrangerar också temafester, musikkvällar, fotbollskvällar, bruncher, söndagsfika, föreläsningar med mera med mera.
Givetvis dukar vi också i december upp vårt traditionella hemlagade julbord!
Håll utkik på vår hemsida och facebooksida.
SKÄRGÅRDSBRÖLLOP
Vår unika lokal med sitt fantastiska läge direkt vid havet och vår personliga service lämpar sig mycket bra för bröllopsfesten.
Vi hjälper er gärna med arrangemang av exempelvis transport med båt från Stenpiren direkt till Isbolaget och andra kringaktiviteter.
BRÖLLOPSMENY
Bröllopsmenyn är en del av det oförglömliga minnet av er dag. Med havet som inspiration skapar vår köksmästare härligt inspirerade bröllopsmenyer i samråd med era personliga önskemål.
FESTLOKALEN
Stämningen i rummet är avgörande för en lyckad upplevelse och fest. Med en ljus romantisk dukning i kontrast till de råa plankväggarna och den magnifika havsutsikten kan vi garantera en fulländad atmosfär för ert bröllop. Här finns också en välutrustad scen med riktigt bra anläggning för musikuppträdanden då dansen tar vid.
ÖVERNATTNING
Det finns övernattningsmöjligheter både på Styrsö, Donsö och Vrångö som vi kan hjälpa er att boka.